Autor Wątek: Instalacja modów  (Przeczytany 2233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mati125

  • Barcaaaaa
  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja +2/-0
  • Jestem Pojebany :D
    • Zobacz profil
Instalacja modów
« dnia: Wrzesień 29, 2013, 20:28:34 »
Witam. Piszę ten poradnik dla tych którzy nie wiedzą jak zainstalować mody ;)



Do zainstalowania modów potrzebujemy programów typu: SAMI (San Andreas Mod Installer), imgtool lub wiele innych programów. Po pobraniu programu przystępujemy do instalacji wybranego przez was modu. Pokażę jak instalować mod (na przykładzie renault premium w SAMI oraz cysterny w imgtool).

SAMI:

Krok 1

Pobieramy program na przykład z tej stronki:
http://grandtheftaut...ller_SAMI;55091

Krok 2

Uruchamiamy go oraz klikamy install a mod:
Dodany obrazek
Krok 3

W pierwszym okienku wybieramy folder z grą GTA San Andreas klikając Browse i wybierając go:
Dodany obrazek
Wybieramy mod do instalacji (Jeśli mamy go spakowanego to wybieramy ZIP\RAR File a jeśli w folderze, to wybieramy Folder Ważne jest by zaznaczyć Backup Files Before Installation
Pozwoli nam to na późniejszą uninstalacje modu (Chociaż i tak radzę zrobić backup pliku gta3.img). Klikamy Browse :
Dodany obrazek
Krok 5

Wybieramy mod (w spakowanym pliku musi być folder a w folderze plik .dff i .txd, ewentualnie SS) i klikamy otwórz i Continue:
Dodany obrazek
Teraz mamy parametry modu. Klikamy Continue

Krok 5

Wpisujemy nazwę modu i wybieramy pojazd za który podmieniamy:
Dodany obrazek
Klikamy Install. Nasz mod zainstalowany Możemy się nim cieszyć ;)



imgtool:

Tutaj instalacja wg. mnie jest trochę bardziej skomplikowana i bardziej polecam SAMI, bo on sam robi kopie zapasowe. Programu imgtool używam tylko do instalacji naczep, co też teraz zrobię. Zainstaluję cysternę firmy Center-Trans.

Krok 1

Pobieramy program imgtoll przykładowo z tej stronki:

http://www.thegtapla...552-img-tool-20

Krok 2
Robimy kopię zapasową pliku gta3.img
Uruchamiamy i klikamy File\open
Wchodzimy w folder z grą GTA SA\models i wybieramy plik gta3
Wyświetla nam się długa lista. Klikamy więc Edit\Find
Wpisujemy nazwę pliku za który chcemy podmienić mod. W naszym przypadku jest to petrotr.dff i petrotr.txd ( dff - model txd - textury) najpierw wyszukujemy obojętnie który plik (ja najpierw podmienie dff):
Dodany obrazek
Tak więc klikamy na wybrany plik prawym klawiszem myszy, wybieramy replace i zastępujemy go modem, to samo robimy z txd

Krok 3

Mamy zainstalowany mod i możemy się nim cieszyć. Pamiętajcie że zanim będziecie grać z modem upewnijcie się że nie laguje u innych i nie utrudnia im gry.


Dziękuję za obejrzenie poradnika. Proszę o nie kopiowanie bez mojej zgody. Pozdrawiam - Mati125 ;)

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
fanklubklasycznychaut kociarnia nautical-battles naszawataha devgru